Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

1 Oda 2 Yetişkin
Oda Ekle
Ana Sayfa Turlar Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu
Tur Kodu: AdanaPortFest2023

Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu

Adana Portakal Çiçeği Festivali Turumuzda Hem Adana'da Festivalin Tadını Çıkaracak Hem de Mersin'in Tüm Güzelliklerini Göreceksiniz.

Adana - Tarsus - Mersin Lüks Araçlarla Konforlu Bir Seyahat 1 Gece 2 Gün Kalkış Yeri: 21.30'da Atatürk Bulvarı Migros önü
den başlayan fiyatlar
Sizi Arayalım

Tur Programı

Adana Portakal Çiçeği Festivali Turumuzda Hem Adana'da Festivalin Tadını Çıkaracak Hem de Mersin'in Tüm Güzelliklerini Göreceksiniz.

Hareket Noktaları

  1. Gün: Seyhan Baraj Gölü – Taşköprü – Sabancı Camii – Adana Ulu Camii – Ramazanoğulları Külliyesi – Büyük Saat Kulesi - Adana Portakal Çiçeği Karnavalı
  Cuma akşamı 21.30'da Hasan Polatkan migros önünden aracımıza yerleşip hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte sabahın ilk saatlerinde Çukurova’nın ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen Adana’ya varıyoruz. Seyhan Baraj Gölü kenarın da kahvaltı için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, eski Adana, meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camii, Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi ve şehir merkezi gezilerimiz ardından, hep beraber, 2013 yılında düzenlenen ilk karnaval ile, Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, konser, sergi, gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimize çekecek olan, Adana Portakal Çiçeği Karnavalına katılıyoruz. Akşam saatlerine doğru Rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra otelimizin bulunduğu Erdemli ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından otelimize ulaşıyoruz ve istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.
   
  Sabah Kahvaltısı: Seyhan Baraj Gölü’nde alınacaktır. (Ekstra)
  Öğle Yemeği: Adana’da serbest öğle yemeği. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Adana da serbest akşam yemeği ( Ekstra )
  Konaklama: Doramar Tatil Köyü - Erdemli 
  Tur Güzergâhı: Eskişehir - Adana : 684 km
  2. Gün: Tarsus – Tarsus Şelalesi – Eshab-I Keyf Mağarası – Kleopatra Kapısı – St. Paul Kuyusu – Eski Tarsus Sokakları – Daniel Peygamber Makamı – Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni) – Nusret Mayın Gemisi
  Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi gezimiz ardından, Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan Eshab-ı Keyf Mağarasını ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimizin ardından da, eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra, Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Sonrasın da eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın önünde geçerken rehberimizden Şahmeran’ın efsanesi hakkında bilgi alıyoruz.  St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimize serbest zaman ardından, Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezilerimiz sonrasın da, Eskişehir`e hareket ediyoruz. Gece geç saatlerde Eskişehir'e varıyor ,  bir sonraki MEVSİM TOUR gezisinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…
   
  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir. 
  Öğle Yemeği: Tarsus’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Yol üstü tesislerinde alınacaktır. (Ekstra)
  Tur Güzergâhı: Mersin – Tarsus – Eskişehir / 643 km
  Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Lüks araçlarla Ulaşım
  • 1 Gece Konaklama
  • 1 adet Kahvaltı ( Açık büfe )
  • Seyahat Sigortası
  • Araç içi soğuk içecek ikramı ve kek
  • Profesyonel Turist Rehberlik Hizmetleri
  • Mevsim Tour Refakati
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 1.Gün ve 2.Gün Kahvaltı
  • Tüm Öğle yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • 2.Gün Akşam yemeği

  Tur Tarihleri ve Fiyatlar

  Tur Notları

  - Gezimiz paket tur olup bir bütün halinde satılır. Kullanılmayan hizmetlerin iadesi istenemez.

  - Firma  herhangi bir iptal ve değişiklik durumunda misafirleri 1 gün öncesinden arayıp bilgilendirmekle yükümlüdür.

  - Araç koltuk numaraları tur hareketinden 2 saat önce belli olur ve her misafir için sigorta yapıldığından bütün misafirler rehberin bildirdiği koltuklara oturmakla yükümlüdür.

  - Rehber yol , hava şartları , doğal afetler  seferberlik vb. gibi durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  - Rehber tur programına sadık kalmak şartıyla programda belirtilen yerlerin gezilme sıralamasını değiştirebilir.

  İptal Şartları

  Turun hareketine 1 haftadan az süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 7 - 14 gün kala yapılan iptallerde ücretin %50'si  14 - 21 gün kala yapılan iptallerde ücretin %25'i kesilir. 21 gün ve üzeri sürelerde yapılan iptallerde herhangi bir kesinti yapılmaz.

  Kampanyalar

  Yorumlar

  Yorum Yap

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  HIZLI REZERVASYON İMKANI

  Dilediğin Seyahati Akıllı Telefonundan Seçebilir, Yüzlerce Tatilden İstediğine Anında Rezervasyon Yapabilirsin.