Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

1 Oda 2 Yetişkin
Oda Ekle
Ana Sayfa Turlar Datça Badem Çiçeği Festivali Turu
Tur Kodu: DatcaBademFest2023

Datça Badem Çiçeği Festivali Turu

2023 Festival Programlarının İlk'i Olan Datça Badem Çiçeği Festivali İle Hem Akyaka-Azmak Bölgesini Hemde Datça-Eski Datça Bölgesini Görme Fırsatı Sunuyoruz...

Datça - Eski Datça - İçmeler - Akyaka - Azmak Çayı Lüks Araçlarla Konforlu Bir Seyahat 1 Gece 2 Gündüz Kalkış Yeri: 22.45'de Espark İnci Börek , 23.00'de Atatürk Bulvarı Migros , 00.00'da Kütahya Belediye Önü , 01.00 Afyon Kolaylı Dinlenme Tesisleri önü
den başlayan fiyatlar
Sizi Arayalım

Tur Programı

2023 Festival Programlarının İlk'i Olan Datça Badem Çiçeği Festivali İle Hem Akyaka-Azmak Bölgesini Hemde Datça-Eski Datça Bölgesini Görme Fırsatı Sunuyoruz...

Hareket Noktaları

  1. Gün: Marmaris - Eski Datça - Can Yücel'in Evi ve Sokağı - Datça Badem Çiçeği Festival Alanı
  22.45'de Espark İnci börek  23.00'da Hasan Polatkan migros önünden hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte sabah saatlerinde ilk olarak kahvaltımızı alacağımız restorantımıza geçiyoruz. (Ekstra) Kahvaltı sonrasında rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde Eski Datça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kızlan mevkiindeki Tarihi Yel Değirmenleri (Panoramik) gördükten sonra kültürel değerlerini yitirmemiş olan Hızırşah Köyüne hareket ediyoruz. Köyün girişinde bulunan Beylikler Döneminden kalmış olan Tarihi Camii ziyaret ettikten sonra eski okul binasında kurulan ipek dokuma atölyesini ziyaret ederek dokumalar hakkında bilgi alıyoruz. Köylü bayanlarımızın dokuduğu ve başka yerde bulamayacağınız ipek dokuma ve el işlerini alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından, adı Can YÜCEL ile özleşmiş Eski Datça’ya varıyoruz. Eski Datça’da Taş Binalar arasında yürürken Can YÜCEL’İN evini de görüyoruz. Köy kahvesinde kahve molamızın Molamızın ardından Badem Çiçeği Festivali'nin düzenlendiği Yeni Datça’ya gidiyoruz. Çeşitli etkinliklerle geçireceğimiz keyifli vakitin ardından otelimize yerleşmek için Marmaris'e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle beraber Marmaris Şehir Merkezine gideceğiz (Ekstra).
   
  * Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Restorantta Alınacaktır.
  * Öğle Yemeği: Festival Alanında Ekstra Olarak Alınacaktır.
  * Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
  * Konaklama: Mersoy Eclusive Hotel - İçmeler
  2. Gün: Marmaris - Aşıklar Yolu - Akyaka Beldesi - Azmak Çayı - Gökova Körfezi - Sakar Geçidi - Gevenes Köyü - Belen Kahvesi - Bozüyük Köyü
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında,eski Türk filmlerin çekildiği mekânlardan biri olan devasa okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda Aşıklar Yolunda fotoğraf molası vereceğiz. sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, Sakin Şehir unvanına sahip olan Akyaka’ya ulaşıyoruz.  Yaptığı ev ile Uluslararası Ağa Han mimarlık ödülünü kazanan Nail Çakırhan Evi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan doğal bir akvaryum gibi olan Kadın Azmağında hava şartları müsait olursa küçük bir motor turu yapacağız. (Ekstra) Koruma altına alınan bu bölge kahverengiyle, yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığı 8 dereceyi geçmemesi, şiirsel güzellikteki su altı bitki örtüsü, elinizle tutuverecekmiş hissine kapılacağınız balıkları, kaplumbağaları, üzerinde süzülen ördekleri sizleri kendisine hayran bırakacak. Sokaklar arasında kısa bir gezintinin ardından Gökova Körfezinin eşsiz manzarası eşliğinde Sakar Geçidini geçerek Ormancı Türküsünün çıkış noktası olan Gevenes Köyü (Çaybükü’nde) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası vereceğiz. Çay molamızın bitiminde ise Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı köylerden biri olan Kültürel yapısını korumuş sakin, tipik bir Ege köyüdür. Taş evleri, ormanlık alanları, su kaynakları ve kültürel yapısı ile görülmeye değer köylerden biridir.Bozüyük yakın zamana kadar pek bilinmeyen bir köyken dizi ve filmlerin burada sıkça çekilmesi ile merak uyandırmıştır. Köyde Baba Ocağı, Dondurmam Gaymak, Düriye’nin Güğümleri, Ümmü’nün Türküsü, Dabbe, Sürgün İnek ve Güzel Köylü dizi ve filmleri çekilmiştir. Bu filmlerde köyde yaşayanlar da figüran ve oyuncu olarak bulunmuştur. Burada verdiğimiz serbest zaman ve yöresel köy ürünleri alışverisi sonrası  akşam üstü saatlerine doğru dönüş yolculuğuna başlamak üzere araçlarda ki yerlerimizi alıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir'e varıyoruz ve bir sonra ki MEVSİM TOUR organizasyonun da görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
   
  * Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
  * Öğle Yemeği: Akyaka veya Gökova2da ekstra olarak alınacaktır.
  * Akşam Yemeği: Dönüş Güzergahında Mola Tesisinde Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Lüks Araçlarla Ulaşım
  • 1 Gece Konaklama
  • 1 Adet Kahvaltı ( Otel'de Açık Büfe )
  • 1 Adet Akşam yemeği ( Otel'de Açık Büfe )
  • Araç içi soğuk içecek ve kek ikramı
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
  • Seyahat Sigortası
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 1.Gün Kahvaltı ve 2 Gün Akşam yemeği
  • Tüm Öğle yemekleri
  • Müze Ve Ören Yeri Girişleri
  • Azmak Çayı Sandal Turu

  Tur Tarihleri ve Fiyatlar

  Tur Notları

  - Gezimiz paket tur olup bir bütün halinde satılır. Kullanılmayan hizmetlerin iadesi istenemez.

  - Firma  herhangi bir iptal ve değişiklik durumunda misafirleri 1 gün öncesinden arayıp bilgilendirmekle yükümlüdür.

  - Araç koltuk numaraları tur hareketinden 2 saat önce belli olur ve her misafir için sigorta yapıldığından bütün misafirler rehberin bildirdiği koltuklara oturmakla yükümlüdür.

  - Rehber yol , hava şartları , doğal afetler  seferberlik vb. gibi durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  - Rehber tur programına sadık kalmak şartıyla programda belirtilen yerlerin gezilme sıralamasını değiştirebilir.

  İptal Şartları

  Turun hareketine 1 haftadan az süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 7 - 14 gün kala yapılan iptallerde ücretin %50'si  14 - 21 gün kala yapılan iptallerde ücretin %25'i kesilir. 21 gün ve üzeri sürelerde yapılan iptallerde herhangi bir kesinti yapılmaz.

  Kampanyalar

  Yorumlar

  Yorum Yap

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  HIZLI REZERVASYON İMKANI

  Dilediğin Seyahati Akıllı Telefonundan Seçebilir, Yüzlerce Tatilden İstediğine Anında Rezervasyon Yapabilirsin.