Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

1 Oda 2 Yetişkin
Oda Ekle
Ana Sayfa Turlar Konya - Şeb-i Aruz Turu
Kesin kalkışlı tur Tur Kodu: Konya2023

Konya - Şeb-i Aruz Turu

Hz. Mevlana'nın 749. vuslat yıldönümüne özel düzenleyeceğimiz Konya Gezimize katılıp manevi huzur bulacağınız bir hafta sonu geçirmek istemez misiniz ?

Akşehir - Nasreddin Hoca Türbesi - Hz. Mevlana Türbesi - Şeb-i Aruz Törenleri - Alaaddin Camii - Karatay Medresesi - Çift Minareli Medrese - Sille - Zaman Müzesi - St. Eleni Kilisesi - Meram Bağları - Tavus Baba Türbesi - Tropikal Kelebek Bahçesi Otobüs veya Minibüs 1 Gece 2 Gün Kalkış Yeri: 02.15'de Espark İnci Börek önünden , 02.30'da Hasan Polatkan migros önünden
den başlayan fiyatlar
Sizi Arayalım

Tur Programı

Hz. Mevlana'nın 749. vuslat yıldönümüne özel düzenleyeceğimiz Konya Gezimize katılıp manevi huzur bulacağınız bir hafta sonu geçirmek istemez misiniz ? 

Hareket Noktaları

  1. Gün: AKŞEHİR - NASREDDİN HOCA TÜRBESİ - HZ.MEVLANA TÜRBESİ VE MÜZESİ - ŞEB-İ ARUZ TÖRENLERİ - ALAADDİN CAMİİ - KARATAY MEDRESESİ - İNCE MİNARELİ MEDRESE

  9 Aralığı 10 Aralığa bağlayan gece 02.15'de Espark İnci börek önünden  , 02.30'da Hasan polatkan migros önünden hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte ilk olarak kahvaltımızı alacağımız restorantımızda duruyoruz. Kahvaltımızın ardından gezimizin ilk durağı olan Akşehir'de ki Akşemsettin Türbesine geçiyoruz. Rehberimizin anlatımları ve fotoğraf molasından sonra tekrar Konya istikametinde yola çıkıyoruz. Konya da ilk olarak Hz. Mevlana müzesine geçiyoruz. rehberimizin anlatımlarıyla beraber türbe ve müze ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından öğle yemeği için restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra 14.00'da başlayacak olan Şeb-i Aruz törenlerini izlemek için Kültür merkezine geçiyoruz. Törenlerin ardından ise ilk olarak Alaaddin Tepesine çıkıp Camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından İnce Minareli Medrese , son olarakta Karatay Medresesi'ni gezip otelimize geçiyoruz. Odalarımızı aldıktan sonra istirahate çekiliyoruz.

  2. Gün: MERAM BAĞLARI - TAVUSBABA TÜRBESİ - SİLLE - ZAMAN MÜZESİ - ST. ELENİ KİLİSESİ - KONYA TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Meram bağlarına geçiyoruz. Meram'da ilk olarak Tavus Baba Türbesi ziyaretimizi gerçekleştirip serbest zaman veriyoruz. Dileyenler yürüyüş yapabilir , dileyenler cafeteryalarda vakit geçirebilirler. Meram ziyaretimizin ardından gezimizin bir diğer durak noktası olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesine geçiyoruz. 2050 metrekarelik alana kurulmuş olan içinde yapay göletlerinde bulunduğu bahçemizde kelebekleri doğal yaşam ortamında gözlemleyebilme fırsatı yakalıyoruz. Tropikal Kelebek Bahçesi ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından gezimizin Konya'daki son durağı olan Sille'ye geçiyoruz. Sille'de serbest zaman veriyoruz ve dileyen misafirlerimiz ile Zaman müzesi ve Aya Eleni kilisesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam üstü saatlerine doğru aracımıza binip Eskişehir istikametinde yola çıkıyoruz.Yolda vereceğimiz molalarla birlikte gece saatlerinde Eskişehir'e ulaşıyoruz ve bir sonra ki MEVSİM TOUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  - Ulaşım

  - 1 Gece Otel konaklaması

  - 1.Gün Akşam yemeği ( Set menü veya Açık büfe )

  - 2.Gün Kahvaltı ( Set menü veya Açık büfe )

  - Şeb-i Aruz Tören bileti

  - Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

  - Mevsim Tour Refakat hizmeti

  - Seyahat Sigortası

  - Araç içi su ikramı

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - Tüm öğle yemekleri

  - 1.Gün Kahvaltı ve 2. Gün Akşam yemeği

  - Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  - Kişisel harcamalar

  Tur Tarihleri ve Fiyatlar

  Tur Notları

  - Gezimiz paket tur olup bir bütün halinde satılır. Kullanılmayan hizmetlerin iadesi istenemez.

  - Firma  herhangi bir iptal ve değişiklik durumunda misafirleri 1 gün öncesinden arayıp bilgilendirmekle yükümlüdür.

  - Araç koltuk numaraları tur hareketinden 2 saat önce belli olur ve her misafir için sigorta yapıldığından bütün misafirler rehberin bildirdiği koltuklara oturmakla yükümlüdür.

  - Rehber yol , hava şartları , doğal afetler  seferberlik vb. gibi durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  - Rehber tur programına sadık kalmak şartıyla programda belirtilen yerlerin gezilme sıralamasını değiştirebilir.

  İptal Şartları

  Turun hareketine 1 haftadan az süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 7 - 14 gün kala yapılan iptallerde ücretin %50'si  14 - 21 gün kala yapılan iptallerde ücretin %25'i kesilir. 21 gün ve üzeri sürelerde yapılan iptallerde herhangi bir kesinti yapılmaz.

  Kampanyalar

  Yorumlar

  Yorum Yap

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  HIZLI REZERVASYON İMKANI

  Dilediğin Seyahati Akıllı Telefonundan Seçebilir, Yüzlerce Tatilden İstediğine Anında Rezervasyon Yapabilirsin.