Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

1 Oda 2 Yetişkin
Oda Ekle
Ana Sayfa Turlar Çanakkale Assos Turu
Tur Kodu: Çanakkale2024

Çanakkale Assos Turu

Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünde Atalarımızı yad etmek için Gelibolu'ya gidiyoruz.

Assos Behramkale , Akçay , Çanakkale , Nusret Mayın Gemisi , Çimenlik Kalesi , Aynalı Çarşı , Truva Atı , Gelibolu , Namazgah Tabyaları , Sargı Yeri , Abide , Yahya Çavuş , Seddülbahir , Conk bayırı , Kanlı sırt , 57. Alay Otobüs veya Minibüs 1 Gece 2 Gün Kalkış Yeri: 23.45'de Espark İnci börek önünden 00.00'da Hasan Polatkan Migros önünden
den başlayan fiyatlar
Sizi Arayalım

Tur Programı

Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünde Atalarımızı yad etmek için Gelibolu'ya gidiyoruz.

Hareket Noktaları

  1. Gün: Assos - Behramkale - Çimenlik Kalesi - Nusret Mayın Gemisi - Aynalı Çarşı - Truva Atı

  23.45'de Espark İnci börek önünden , 00.00'da Hasan Polatkan Migros önünden hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz mola ile birlikte sabahın ilk ışıklarında Kahvaltımızı alacağımız Akçay'a varıyoruz. Aracımızı park ettikten sonra Kordon bölgesinde bulunan restorantımızda kahvaltımızı alıyoruz. Ardından tekrar aracımıza geçip Assos istikametinde hareket ediyoruz. İlk olarak rehberimiz ile beraber Antik kent gezisi ile başlıyoruz. Midilli adasını çıplak gözle seyredebileceğiniz bir konumda bulunan Assos Antik kenti tarih boyunca bir çok uygarlığın hakimiyetine girmiş , ilk yerleimlerin Tunç Çağı dönemine kadar dayanan ülkemizin en nadide Antik kentlerinden biridir. Athena Tapınağı , Agora , Akropol , Tiyatrosu , bouleuterion bölgelerini gezip ardından tekrar aracımıza geçip Antik Liman'a iniyoruz. Rehberimizin anlatımlarından sonra küçük bir serbest zaman vereceğimiz Antik Liman'dan ayrıldıktan sonra aracımıza geçip öğle yemeğimizi alacağımız restoranta geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Çanakkale şehir merkezine geçiyoruz ve ilk olarak Nusret Mayın Gemisini geziyoruz. Ardından Yanında bulunan Çimenlik Kalesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Hediyelik eşya alışverişi için Aynalı Çarşı'ya geçiyoruz. Vereceğimiz 45 dakikalık serbest zamanın ardından yürüyerek Kordon'a çıkıyoruz ve başrolünde Brad Pitt'in oynadığı 2005 yapımı Truva filminde kullanılan Truva Atını görüyoruz ve fotoğraflıyoruz. Ardından Akşam saatlerine doğru otelimize geçip istirahate çekiliyoruz. Otelimiz Çanakkale şehir merkezinde olduğundan akşam Çanakkale Kordon boyunda vakit geçirebilirsiniz.

  2. Gün: Eceabat - Seyit Onbaşı - Mecidiye ve Namazgah Tabyaları - Sargı Yeri Şehitliği - Abide - Yahya Çavuş Şehitliği - Seddülbahir - Hilal-ı Ahmer Sahra Hastanesi Müzesi - 57.Alay Şehitliği - Conkbayırı

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve aracımıza binip Feribot iskelesine geçiyoruz. 30 dakika sürecek Feribot yolculuğu ardından Eceabatta iniyoruz ve gezimize başlıyoruz. İlk olarak Rumeli Mecidiye tabyası ve Namazgah Tabyalarından gezmeye başlıyoruz. Daha sonra Seyid Onbaşı ziyaretimizi yapıyoruz. Sahil şeridini takip ederek sargı yeri şehitliğine varıyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla gezeceğimiz bu şehitlikten sonra Abide bölgesine geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek Abide gezimizin ardından ise Yahya Çavuş şehitliğine geçiyoruz. Yahya çavuş şehitliğinden sonra öğle saatlerine doğru Seddülbahir köyüne geçiyoruz ve öğle yemeği için 45 dakikalık bir serbest zaman veriyoruz. Ardından gezimize kaldığımızdan yerden devam ediyoruz. Yemek molasının ardından ilk olarak Hilal'i Ahmer Sahra Hastanesi müzesini geziyoruz. Ardından Conkbayırı’na geçiyoruz ve bu noktayı da tamamladıktan sonra son noktamız olan 57. Alay şehitliğine geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla beraber akşam üstü saatlerine doğru gezimizi noktalayıp dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Dönüş yolunda Meşhur 1915 Çanakkale köprüsünden geçiyoruz. Yolda vereceğimiz bir molanın ardından gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir'e ulaşıyoruz ve bir sonra ki MEVSİM TOUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  - Lüks Araçlarla Ulaşım

  - 1 Gece Otel Konaklaması

  - Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

  - 1.Gün Akşam Yemeği

  - 2. Gün Kahvaltı

  - Feribot Ücreti

  - 1915 Çanakkale Köprüsü Geçiş Ücreti

  - Araç içi su ikramı

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - 1. Gün Kahvaltı

  - 2. Gün Akşam Yemeği

  - Tüm Öğle yemekleri

  - Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  Tur Tarihleri ve Fiyatlar

  Tur Notları

  - Gezimiz paket tur olup bir bütün halinde satılır. Kullanılmayan hizmetlerin iadesi istenemez.

  - Firma  herhangi bir iptal ve değişiklik durumunda misafirleri 1 gün öncesinden arayıp bilgilendirmekle yükümlüdür.

  - Araç koltuk numaraları tur hareketinden 2 saat önce belli olur ve her misafir için sigorta yapıldığından bütün misafirler rehberin bildirdiği koltuklara oturmakla yükümlüdür.

  - Rehber yol , hava şartları , doğal afetler  seferberlik vb. gibi durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  - Rehber tur programına sadık kalmak şartıyla programda belirtilen yerlerin gezilme sıralamasını değiştirebilir.

  İptal Şartları

  Turun hareketine 1 haftadan az süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 7 - 14 gün kala yapılan iptallerde ücretin %50'si  14 - 21 gün kala yapılan iptallerde ücretin %25'i kesilir. 21 gün ve üzeri sürelerde yapılan iptallerde herhangi bir kesinti yapılmaz.

  Kampanyalar

  Yorumlar

  Yorum Yap

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  HIZLI REZERVASYON İMKANI

  Dilediğin Seyahati Akıllı Telefonundan Seçebilir, Yüzlerce Tatilden İstediğine Anında Rezervasyon Yapabilirsin.