Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

1 Oda 2 Yetişkin
Oda Ekle
Ana Sayfa Turlar Doğu Anadolu Turu ( Pulman Vagonlarla Gidiş ve Dönüş )
Tur Kodu: DoğuAnadolu2023

Doğu Anadolu Turu ( Pulman Vagonlarla Gidiş ve Dönüş )

Nostaljik Doğu Ekspresi ile gidiş - Van Gölü Ekspresi ile Dönüş yapacağımız Doğu Anadolu Turumuzla Doğu'nun gizemli ve mistik coğrafyasında , farklı medeniyetlerin izlerini keşfetmek istemez misiniz ?

Erzurum - Sarıkamış - Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Doğu Beyazıt - İshak Paşa Sarayı - Muradiye Şelalesi - Van - Akdamar Adası - Tatvan Tren ve Otobüs 7 Gece 8 Gün Kalkış Yeri: 13.00'da Hasan Polatkan Migros önünden
den başlayan fiyatlar
Sizi Arayalım

Tur Programı

Nostaljik Doğu Ekspresi ile gidiş - Van Gölü Ekspresi ile Dönüş yapacağımız Doğu Anadolu Turumuzla Doğu'nun gizemli ve mistik coğrafyasında , farklı medeniyetlerin izlerini keşfetmek istemez misiniz ?

Hareket Noktaları

  1. Gün: ESKİŞEHİR - ANKARA - DOĞU EKSPRESİ İLE TREN YOLCULUĞU

     Saat 12.35’de Eskişehir Gar'dan Ankara'ya Hızlı Tren ile Yola Çıkıyoruz. 1.5 Saat Sürecek yolculuğun ardından Ankara tren garına varıyoruz ve tren kalkış saatine kadar serbest zaman veriyoruz. 17.55’de hareket edecek trenimiz için toplanma noktasında 17.30’da buluşuyoruz ve rehberimiz eşliğinde vagonumuza geçip yerlerimizi alıyoruz. Bir sonra ki gün sabah saatlerine kadar Trendeyiz. İyi istirahatler.

        Akşam Yemeği : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

        Konaklama : Tren’de Pulman Koltuklarda

  2. Gün: ERZURUM

  Ertesi gün Öğlen 15.55’de Erzurumda olacağımız öngörülür fakat genelde 1 veya 2 saat tren rötar yapabilir.Gezimizin ilk noktası olan Erzurum’a vardığımızda ilk olarak grubumuz ile birlikte Erzurum şehir merkezine en yakın kayak merkezi olan Palandöken gideceğiz. Palandöken’de serbest zaman veriyoruz. Dileyenler cafe’lerde vakit geçirebilir , dileyenler kayak ekipmanı kiralayıp kayak yapabilirler. Akşamın ilerleyen saatlerinde tekrar aracımıza geçip konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. İyi istirahatler.

        Kahvaltı : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

        Öğle yemeği : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

        Akşam yemeği : Otelimizde set menü veya açık büfe

        Konaklama : YEDİKAPI OTEL vb.

  3. Gün: ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS

     Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza geçiyoruz ve bugün ki gezimizin ilk durağı olan Erzurum Uu Camii’ye gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte gezeceğimiz Ulu Camii ardından sırasıyla Üç Kümbetler , Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Evleri müzesini geziyoruz. Daha sonra Erzurum Kalesini görüp tarihini dinledikten sonra  Yakutiye Medresesine geçiyoruz.Son olarak Atatürk Evi’ni gezip hem öğle yemeği molası vereceğimiz , hem de serbest zaman da alışveriş yapabileceğiniz meşhur Rüstem Paşa Bedestenine geçiyoruz. Karınlarımızı doyurup , Erzurum’un meşhur oltu taşından hediyelikler aldıktan sonra gezimize kaldığı yerden devam ediyoruz. İlk olarak Erzurum kongre binasına geçiyoruz. Cumhuriyete giden yolda önemli bir yer tutan bu kongrede alınan kararları rehberimizden dinleyip bilgi ediniyoruz. Ardından buradan ayrılıp Nene Hatun Tarihi milli Parkına geçiyoruz. 93 Harbi döneminde Türk ve Rus güçlerinin çarpıştığı yerlerden biri olan bu bölgede ki tabyaları geziyoruz. Ardından Sarıkamış istikametinde yola çıkıyoruz.  Yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuğun ardından Sarıkamış Şehitler Anıtı’na ulaşıyoruz. Yaklaşık 90 bine yakın askerimizin donarak can verdiği Allahuekber dağlarında Şehitler Anıtı gezip şehitlerimizi yad ediyoruz. Ardından kısa bir Katherina köşkü ziyareti yapıyoruz. Daha sonra vakit kaybetmeden Sarıkamış kayak merkezine gidip serbest zaman veriyoruz. Dileyenler kayak yapabilirler , dileyenler bu bölgede bolca bulunan obsidyen taşından yapılma hediyelik eşyalardan alabilirler.Sarıkamış’ta vereceğimiz serbest zamanın ardından vakit kaybetmeden aracımıza geçip Kars istikametinde yola çıkıyoruz. Akşamın ilerleyen saatlerinde Kars’taki otelimize ulaşıyoruz ve istirahate çekiliyoruz.

         Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

         Öğle yemeği : Extradır. ( Cağ Kebabı önerilir )

         Akşam yemeği : Otelimizde set menü veya açık büfedir

         Konaklama :  SAPRAN DELUXE HOTEL vb.

  4. Gün: KARS - ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ

      Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından vakit kaybetmeden araçlarımıza binip ilk durağımız olan Ani Haraberlerine gidiyoruz. Şehir surlarını görerek yürüyoruz ve Aslanlı kapıdan girip sırasıyla Aziz Prkitch kilisesi , küçük hamam , Fethiye Camii , İpek Yolu Köprüsü , Rahibeler Manastırı , İç Kale , Poladoğlu Kilisesi , Bostanlar Deresi Mağaraları , Selçuklu Kervansarayı , Genç Kızlar kilisesi , Büyük Hamam , Gürcü Kilisesi , Ateşgede Tapınağı’nı geziyoruz. Ani Harabelerini tamamladıktan sonra Çıldır Gölü’ne geçiyoruz. Kış aylarında kalın bir buz tabaksıyla kaplanan göl’de serbest zaman veriyoruz.Ardından öğle yemeği için restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği ardından Kars merkeze geçip sırasıyla Aleksandr neviyski Katedrali , Kümbet Camii , Kars Kalesi , Yusuf Paşa Camii , Aşıklar Evini gezip Eski Kars Kaşarı alıverişi için mola veriyoruz. Daha sonra Rus döneminden kalma Eski Anadolu Lisesi Binası ,  Belediye Binası , Tuncer Gülensoy Evini izleyip gezimizi tamamlayıp akşam saatlerine doğru otelimize geçiyoruz. Dileyenler ile bu gece organize edeceğimiz Ünlü Kafkas Gecesi eğlencesine katılabilirler.

         Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

         Öğle yemeği : Extradır. ( Yöresel Hengel Menü veya Piti Kebabı önerilir )

         Akşam yemeği : Otelimizde Set Menü veya Açıkbüfe'dir.

         Konaklama :  SAPRAN DELUXE HOTEL vb.

  5. Gün: IĞDIR - DOĞU BEYAZIT - AĞRI DAĞI - İSHAK PAŞA SARAYI - TENDÜREK - MURADİYE ŞELALELERİ - VAN

  Sabah Kahvaltımızı yaptıktan sonra odalarımızı boşaltıp aracımıza yerleşiyoruz ve Kars’a veda etmeden Kafkas Cephesi Harp Tarihi müzesine gidiyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Kars’a veda edip Iğdır’a geçiyoruz. İlk olarak Ermeniler tarafından katledilen Şehit Türkler Anıtını ve müzesini geziyoruz. Ardından inşası yaklaşık 99 yılda tamamlanan Doğu Beyazıt’ta ki İshak Paşa Sarayı’na geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla beraber yapacağımız saray gezisinin ardından Ağrı dağının muhteşem manzarasını fotoğraflayıp bölgeden ayrılıp Doğu Beyazıt merkeze geçip öğle yemeği ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Tendürek Dağında bulunan Muradiye Şelalelerine gidiyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Akşam saatlerine doğru şelale gezimizi de tamamlayıp Van’da ki konaklayacağımız otele geçiyoruz.

         Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

         Öğle yemeği : Extradır. ( Abdigör Köfte Menü önerilir )

         Akşam yemeği : Otelimize set menü veya açık büfe

         Konaklama :  Royal Milano Hotel vb

  6. Gün: VAN GÖLÜ - AKDAMAR ADASI - VAN

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve ilk olarak Tuşpa bölgesine gidiyoruz. İlk olarak Urartu’lara özgü gümüş işleme sanatından hediyelik eşyalar alabileceğimiz atölye’ye geçiyoruz. Ardından Kedi Evi’nede küçük bir ziyaret gerçekleştirip vakit kaybetmeden Urartu müzesine gidiyoruz. Müze gezisinin ardından hemen yanında bulunan Van Kalesinin eteklerini geziyoruz. Bu gezimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Van’dan ayrılıp Gevaş’a geçiyoruz. Teknemize binip Akdamar Adasına geçiyoruz. Yılın belli dönemlerinde Ortadoks hristiyanlarının ayinler düzenledikleri ve özellikle Ermenilerce kutsal sayılan Kilise ziyaretimizin ardından tekrar Gevaş’a dönüyoruz ve otobüsümüze yerleşip Tatvan istikametinde yola çıkıyoruz. Akşam’ın ilerleyen saatlerinde gezimizi noktalayıp Tatvan’daki otelimize geçip istirahate çekiliyoruz.

         Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

         Öğle yemeği : Extradır. ( Büryan Kebabı Menü önerilir )

         Akşam yemeği : Otelimize set menü veya açık büfe

         Konaklama :  Tatvan Park Hotel vb.

  7. Gün: TATVAN - VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ YOLCULUĞU

  Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından 08.40’da hareket edecek Van Gölü Ekspresi trenine yetişmek üzere tren Garı’na geçiyoruz. Vagonumuzdaki Pulman Koltuklarımıza yerleşip tüm gün doğu Anadolu’nun kartpostallık doğası izleyerek muhteşem bir gün geçiriyoruz. Gece konaklamamız Tren’de olacaktır.

         Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

         Öğle yemeği : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

         Akşam yemeği : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

         Konaklama :  Trende Pulman Koltuklarda

  8. Gün: ANKARA - ESKİŞEHİR

  Sabah 12.00 Civarı Ankara Tren garına varıyoruz. Ancak Varış süresinde 2-3 saatlik gecikmeler olabilmektedir. Ankara Tren garından 18.00'de Hızlı Trenle Eskişehir'e Geliyoruz.19.30'da Eskişehir'e Ulaşıyoruz ve bir sonra ki MEVSİM TOUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

       KAHVALTI : Extradır. ( Trendeki restoranttan faydalanılabilir. )

     

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
   
  - 8 gün boyunca Ulaşım
  - Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
  - 5 Gece Otel Konaklaması
  - Otellerdeki 5 Kahvaltı
  - Otellerdeki 4 Akşam Yemeği
  - 8 Günlük Seyahat Sigortası
  - Araç içi su ikramı
  - Mevsim Tour Refakat Hizmeti
  - Eskişehir-Ankara Transferi
  - Ankara-Eskişehir Transferi
  - Doğu Ekspresi Pulman Gidiş Bileti
  - Van Gölü Ekspresi Pulman Dönüş Bileti
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  - Öğle Yemekleri
  - Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
  - Kişisel Harcamalar
  - Akdamar Adası Tekne Turu
  - Kafkas Eğlencesi
  - Tüm Yolculuk Esnasında Yiyecek ve İçecekler

  Tur Tarihleri ve Fiyatlar

  Tur Notları

  - Gezimiz paket tur olup bir bütün halinde satılır. Kullanılmayan hizmetlerin iadesi istenemez.

  - Firma  herhangi bir iptal ve değişiklik durumunda misafirleri 1 gün öncesinden arayıp bilgilendirmekle yükümlüdür.

  - Araç koltuk numaraları tur hareketinden 2 saat önce belli olur ve her misafir için sigorta yapıldığından bütün misafirler rehberin bildirdiği koltuklara oturmakla yükümlüdür.

  - Rehber yol , hava şartları , doğal afetler  seferberlik vb. gibi durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  - Rehber tur programına sadık kalmak şartıyla programda belirtilen yerlerin gezilme sıralamasını değiştirebilir.

  İptal Şartları

  Turun hareketine 1 haftadan az süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 7 - 14 gün kala yapılan iptallerde ücretin %50'si  14 - 21 gün kala yapılan iptallerde ücretin %25'i kesilir. 21 gün ve üzeri sürelerde yapılan iptallerde herhangi bir kesinti yapılmaz.

  Kampanyalar

  Yorumlar

  Yorum Yap

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  HIZLI REZERVASYON İMKANI

  Dilediğin Seyahati Akıllı Telefonundan Seçebilir, Yüzlerce Tatilden İstediğine Anında Rezervasyon Yapabilirsin.